Eko skóra czy skóra naturalna?

Eko skóra czy skóra naturalna?

Wiele z Was pyta od początku istnienia PROPSa:

Dlaczego szyjemy z ekoskór?

Często w hurtowniach (ale nie tylko) słyszymy, że kręcimy nosem. Że skóra naturalna jest trwalsza, lepsza, że eko to podróba, a skoro już tak bardzo chcemy, to może ekoskóra, ale podszyta skórą naturalną. Odpowiadamy: nie! Nie chcemy skór naturalnych!


Weganie czy wegetarianie?

Czy jesteśmy uparci? Oj bardzo 😉 Mamy swoje zasady i się ich trzymamy. Chcemy najwyższej jakości w zgodzie ze sobą. A tak się zdarzyło, że mamy w swojej ekipie wegan i wegetarian, którzy skóry naturalnej nawet by nie dotknęli! Ba! Asia jest wegetarianką pretendującą do weganizmu, więc skoro Szefowa wymaga, to tak ma! 😉

Trwałość ekoskóry

 

Też się nad tym zastanawialiśmy. Wszyscy przecież jesteśmy uczeni od małego, że skóra naturalna jest najlepsza, bo… Bo co tak właściwie? Ekoskóry, z których korzystamy, są to tkaniny porównywalne z tymi tapicerskimi, a czasami właśnie nimi są. Czyli są trwałe. Nie mają klasycznych cech skóry naturalnej – nie odbarwiają się, nie widać po nich tak szybko zużycia w miejscach zagnieceń.
Milusie zwierzątka
Czy wiecie, że niektóre zwierzęta są hodowane specjalnie dla skór? Tak, jak dla futer, tak są rodzaje zwierząt, które się hoduje dla skór. Jeżeli teraz się zastanawiacie, czy takie hodowle różnią się od tych futrzarskich, i już Was palce świerzbią, żeby to sprawdzić – odradzam. Zapewniam, że zdjęcia są tak samo drastyczne. Że tak samo widać ból zwierząt. Jesteśmy przeciwni takim hodowlom, więc po raz kolejny wołamy – ekoskóra!

Konserwacja ekoskóry

Każdy, kto miał/ma buty ze skóry naturalnej zna ten rytuał w niedzielę przed wyjściem do kościoła/w piątek przed imprezą. Przetrzyj wilgotną, nie mokrą, ściereczką, poczekaj do wyschnięcia. Nałóż pastę i ją wsmaruj. Wypoleruj, żeby była równa warstwa. Poczekaj do wyschnięcia, aż się okaże, że nałożyłeś nierówną warstwę, wysmarowałeś wszystko dookoła, albo aż okaże się, że brązowe buty potraktowałeś czarną pastą <facepalm>. A co z ekoskórą? Bierzesz worek, przecierasz ścierką, koniec. Co? Tak. Ekoskóra jest o wiele łatwiejsza w konserwacji i utrzymaniu w czystości!

Ekoskóra, skóra syntetyczna, skaj czy derma – nie wiemy jak Wy, ale dla nas to właśnie ten materiał wygrywa nad skórą naturalną! Czy udało nam się Was przekonać? Czy może znacie jakieś inne materiały, które moglibyśmy wykorzystać do szycia naszych produktów? Czekamy na Wasze komentarze!

NOWOŚCI

Już niedługo pewne nowości, które jeszcze bardziej Was zaciekawią!