Jak być eko? PROPS mówi jak jest!

Jak być eko? PROPS mówi jak jest!

Starać się, czyli działać – jak być eko?

Buziaki w pysiaki!
Cześć, tu Olka. Asia pozwoliła napisać mi ten artykuł, więc robię to szybciutko, nim zmieni zdanie ? Sporo z Was zauważyło (raczej większość, sądząc po ilości zamówień), że w najnowszej kolekcji pojawiły się eko torby w dwóch rozmiarach. ( Torby XXL i i nieco mniejsze )

Cieszę się bardzo, że jest takie zainteresowanie nimi!

Od samego początku staramy się z Asią i całą szajką, żeby PROPS był jak najbardziej eko. Nie mówię tutaj o podstawach, czyli segregacji wszystkich śmieci czy kartonowych pudełkach, ale idziemy o wieeele dalej, do czego wszystkich zachęcam! W końcu jestem nie tylko zespołem od przecinków i kropek, ale również eko nazi.


Co takiego robimy, zapytacie?

Już Wam odpowiadam, a przy okazji zobaczycie, że wspierając nas, sami stajecie się eko strażnikami.

  • Zero waste – no dobrze, bliżej nam do less waste, ale jak mówi tytuł artykułu, staramy się, czyli działamy. Jak? A wiecie, że jak dostajemy materiały, to staramy się minimalizować odpadki materiałowe? Owszem, przemawia wtedy przez nas również poznańska gospodarność, ale znamy firmy, które mają w nosie ścinki, które lądują ostatecznie na śmietniku! Wstyd!
  • Materiały, z których szyjemy, są polskie, a to oznacza mniejszy ślad węglowy. Tak, moi drodzy, sprowadzając rzeczy z innych krajów trzeba się z tym liczyć, że niestety, ale transport nie jest taki ekologiczny, jakby się mogło wydawać.
  • Opakowania – staramy się, żeby kartony, z których korzystamy, nie były foliowane, więc nadają się do recyklingu. Ba! Mamy informacje, że wcale się ich nie pozbywacie, tylko wykorzystujecie w swoich domach do chowania różnych szpargałów.
  • Skóra, z której szyjemy, jest eko, a więc nie cierpi przez nas żadne zwierzątko. No chyba, że do pracowni przyleci komar… Ale to zupełnie inna historia ? Nubuk, z którego szyjemy jest w pełni wegański.
  • Z przymrużeniem oka – w zespole mamy sporo fanów wina. A te są sprzedawane w szklanych butelkach. Które potem oddajemy na recykling. I tadam! Kolejne eko-friendly zachowanie 😀

Poza PROPSem.

Jak można wywnioskować, w PROPSie lubimy się z ekologią. Bardzo nam na niej zależy, więc nie tylko na zakupy wybieramy się z naszymi stylowymi eko torbami, ale po godzinach zwracamy uwagę na różne kwestie środowiskowe i wspieramy wiele inicjatyw. Co mogę Wam polecić?

  • Oczywiście, że nasze torby! Obojętnie, czy robisz zakupy na jeden dzień (mniejsza torba) czy na cały tydzień (torba XXL), nigdy więcej nie skorzystasz z reklamówki w sklepie! Bo nawet, gdy będziesz mieć nasz worek zamiast torby na zakupy, i tak sporo do niego zmieścisz.
  • Zwróć uwagę na pakowanie warzyw i owoców w sklepach. Wybieraj te, które są luzem, i nie pakuj każdego banana i pomarańczy do osobnej „zrywki”. Uwierz mi, pani kasjerka nie będzie mieć problemu z tym, że waży pomidora niezapakowanego w reklamówkę…
  • … ale już kilogram czereśni może być kłopotem, prawda? Tutaj mamy dwa rozwiązania – poznańskie tytki, czyli papierowe torebki, które podlegają szybkiemu rozpadowi, albo możesz uszyć własne worki na przykład ze starych firan! Daję słowo, to najlepszy hit sezonu.
  • Wspominałam wcześniej o ścinkach. Materiały to generalnie ciężki orzech do zgryzienia w temacie recyklingu. No więc co zrobić z tą koszulką, której nie nosisz od dwóch lat, a może się komuś przysłużyć? Dla naszych fanów z Poznania i okolic polecamy Po-dzielnię, czyli miejsce, gdzie możesz przynieść nieużywane przez siebie rzeczy (nie tylko ubrania, ale też książki, zabawki, roślinki…) i zostawić, by służyły innym. Sami możecie też zabrać stamtąd wszystko, co Wam się przyda! Zwróćcie też uwagę na wydarzenia, jakie Po-dzielnia organizuje – wykłady, warsztaty, kawiarenki naprawcze… Cudo!
  • Jak wiecie, w PROPSie zależy nam też na działalności charytatywnej. Dlatego dla ubrań, które już raczej powinny wylądować na śmietniku, polecam www.ubraniadooddania.pl, by wesprzeć wybraną organizację! Za każdy kilogram oddanych tekstyliów, wybrana fundacja czy stowarzyszenie otrzyma 1zł, a Twoja koszulka zostanie wykorzystana np. jako czyściwo przemysłowe.

Działaj, nie przestawaj!

Jestem bardzo ciekawa, jaki jest Wasz pogląd na ten temat. Macie jakieś swoje sposoby, żeby jeszcze bardziej odciążyć środowisko? A może oprócz eko toreb moglibyśmy wprowadzić jeszcze jakieś produkty, które by Wam ułatwiły sprawę? Nie mogę się doczekać, aż się z nami skontaktujecie w tej sprawie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *